Účel ušního lalůčku? Erotika!

schodydonebeCITLIVÝ UŠNÍ LALŮČEK

„Velký ušní lalůček se v evoluci vyvinul jako nová erotogenní zóna!“ , tvrdí zoolog D.Morris. A určitě s ním bude spousta z vás souhlasit. Na tom, že je ušní lalůček velmi citlivé místo se asi shodneme všichni a čínská medicína jde ještě o něco dál a popisuje velké množství reflexních bodů. Těmi se blíže zabývá například akupunktura uší – aurikuloterapie. Více se o reflexních bodech na našich uších dozvíte v  článku Brána do nebe a další reflexní body, kde se mimo jiné dočtete jak najít ušní rexlexní bod G. , kterému se přezdívá „brána do nebe“.

PROČ POMÁHÁ CHYTIT SE ZA LALŮČEK

Ušní lalůček je pokrytý kůží a vyplněn vazivem. Je bohatě prokrven a velmi dobře vede teplo. To způsobuje, že přes toto místo v zimě ztrácíme velké množství tepla. Tato zákeřnost nám ale může pomoci v běžném životě. Každý si někdy spálí prsty když sáhne na něco horkého. Někteří lidé ale instinktivně sahají na ušní lalůček. Proč to dělají? Na každou spáleninu pomůže rychlé ochlazení, takže pokud není spálenina příliš velká, ušní lalůček zvládne odvést dostatek tepla a vy cítíte rychlou úlevu. Pokud to ještě neděláte, zkuste to!

pálíPRAVÝ LALŮČEK VĚTŠÍ NEŽ LEVÝ

Velikost a tvar ušního lalůčku se u každého člověka liší. Toho využívá i kriminalistika při identifikaci a podobně jako se používají otisky prstů, používají se i otisky ucha. Zatímco rasa na velikost velký vliv nemá, stáří a pohlaví ano. Tvarem se nejvíce liší lalůčky volné a lalůčky přirostlé k hlavě. Právě proto vypadají některé náušnice na jednom uchu lépe a na druhém se nám už tolik nelíbí. Celková kompozice je důležitá. A aby nestačilo, že máme člověk od člověka jiný tvar a velikost ucha, liší se často i lalůčky jedince levý od pravého! Průměrná velikost lalůčku je 2 cm s odchylkou +/- 0,5 cm. V průměru je ale ten pravý o 4 mm větší než ten levý! U někoho je rozdíl tak nápadný, že některé náušnice zkrátka nosit nemůže. Například pecka, která na jednom uchu zakrývá celý lalůček, vypadá na druhém menší a estetický rozdíl silně narušuje symetrii, stejně tak jako tato vzniklá asymetrie narušuje estetický dojem. Jestli se nechcete takových pecek vzdát, vyrobíme vám na přání jednu náušnici o kousek větší než druhou. Nebo můžete zvolit náušnice asymetrické, které od velikosti lalůčku odvedou pozornost. Více v článku Asymetrické náušnice pro asymetrické uši.

LALŮČEK PROZRADÍ JAK DLOUHO BUDEŠ ŽÍT

Lalůček je prý odrazem vnitřní konstituce člověka a tak dobře rostlí a zdraví lidé by měli mít také velké kulaté masité lalůčky. Pokud takové máme, můžete si gratulovat, podle lidových pověr budete mít dlouhý a úspěšný život! Navíc značí velké lalůčky také bohatý duchovní život. Nevěříte? Prohlédněte si lépe sošku Buddhy

UŠNÍ LALŮČEK A ŘEČ TĚLA

flirtPokud nevěříte na lidové povídačky, můžete se spolehnout na řeč těla ve které má lalůček také své místo. Nejčastěji se uvádí, že pokud si člověk během rozhovoru sahá na ucho, může to značit, že už nechce dál poslouchat co mu říkáte, ať už proto, že ho to nezajímá nebo proto že chce začít sám mluvit. Jiná situace ale může nastat při milostném nadbíhání. Pokud se žena začne dotýkat jemně a téměř vyzývavě svého lalůčku a poodhaluje u toho krk, dělá to právě proto přivedla pozornost k oblasti šíje. Odkrytím této oblasti dává najevo zájem si muže pustit blíž k tělu a přímo ho poňouká aby se přiblížil. Současně odhaluje místo kde jsou v této situaci nejlépe cítit feromony a patrně také její parfém. Je to takový signál: jsem připravená si tě pustil víc k tělu tak pojď!
Stejně tak muži používají dotyk lalůčku pro vyhodnocení situace. Nedotýkají se ale svých lalůčků, nýbrž těch ženských. Pokud si muž začne prohlížet ženinu „zajímavou“ náušnici a bude se u toho dotýkat jejího lalůčku, zjišťuje jak žena reaguje na takto intimní dotyk a tedy zda už je na čase ji například políbit. Pokud reaguje pozitivně, jsou hlavy ve správné vzdálenosti a ruka na vhodném místě pro to se začít líbat.